Sdílet

Tweet

Nastavení vlastních ikon v programu Winrar


Ač je Winrar primárně určen pro správu archivů, není nikde psáno, že si ho nemůžete trošičku přizpůsobit k obrazu svému. Konkrétně mluvím o ikonách v horní liště, s jejíž pomocí de facto ovládáme všechny důležité funkce programu. Pokud někomu současné ikony nevyhovují, nebo se chce nějak odlišit, není nic těžkého kliknout na stránku autora programu, kde si lze stáhnout několik povedených kousků pro oživení Winraru. U každého vzoru ikonek nalezneme možnost jejich stažení hned v několika rozlišných velikostech. Zvolte si tu vhodnou a uložte si jí na disk.

Cesta ke správci vzhledů

Pod záložkou Možnosti nalezneme volbu Vzhledy grafického rozhraní. Zde se nachází možnost Správa vzhledů, kde lze stažené ikony implementovat do programu a následně spravovat, která z nich bude aktivní. Pro změnu právě zobrazovaných ikon však není nutné do tohoto správce zavítat, neboť jak je vidět na screenu jednotlivé nainstalované kousky lze přímo zvolit s pod záložky vzhledy grafického rozhraní. Volba stáhnout nové vzhledy nás nasměruje na již zmíněnou stránku s ikonami, takže si jí není nutné pamatovat.

Přiřazení a volba nového vzhledu

Nový vzhled se přidává s již zmíněné záložky správa vzhledů, kde je jako první k dispozici tlačítko Zvolit a hned pod ním Přidat. Stiskem Přidat se otevře okno průzkumníka, v němž si naprosto jednoduše nalezneme uložený soubor. Nyní se v seznamu objeví další řádek s pojmenováním přidaných ikonek a jejich rozlišení. Právě v tuto chvíli přichází chvíle pro použití tlačítka Zvolit. Stačí kliknout na vybraný vzhled a kliknutím na toto tlačítko jej aktivovat. Pod seznamem implementovaných vzhledů se nenápadně krčí políčko Použít i na ikony archivů. Pokud ho necháme zaškrtnuté, bude nová ikona použita a při zobrazování archivů v průzkumníkovi Windows.