Sdílet

Tweet

Alternativy programy pro práci s archivy


Winrar není jediný program pro práci s archivy, avšak najde se mezi konkurencí kousek, který se mu dostatečně vyrovná? Winzip je vyvíjen pod křídly Corel corporation a za téměř dvacet let vývoje prošel řadou změn. A naštěstí k lepšímu. Jeho poslední verze si bez potíží dokáže poradit se všemi běžnými formáty. Jeho ovládání je intuitivní a plně využívá potenciálu Windows 7. Avšak tak jako Winrar je šířen jako shareware.

Alternativa v podobě Winzipu

Power archiver býval kdysi hojně používaným správcem archivu, postupem času však upadl do zapomnění a dnes je v našich končinách spíše minoritní. Svoji zásluhu na tom dozajista má i absence možnosti vytvářet archivy ve formátu rar, který patří společně se zipem k nejrozšířenějším. Sice umí pracovat i s obrazem disku, avšak pro tyto účely je mnohem praktičtější zvolit Daemon tools. Tak jako ostatní programy i tento je shareware a tedy pro legální používání je zapotřebí si zakoupit licenci.

Možností je i Power Archiver

7-Zip lze považovat za černého koně, který je prozatím ve stínu Winraru neprávem přehlížen. Formát 7z je původem s platformy Linuxu, z níž pochází spousta kvalitních programů postavených na filozofii otevřeného softwaru. Je postaven na jednoduchém a přehledném prostředí. Obdobně jako Winrar podporuje vytváření dělených archivů a jejich heslování. Navíc je však šířen jako freeware a jako jediný ze všech je plně zdarma. Verdikt zní naprosto jednoduše, hledáte-li program, který můžete využívat bez jakéhokoliv omezení a investic, rozhodně vyzkoušejte 7-Zip.

7-Zip je jako jediný zdarma